M.Vekilimiz Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Kütüphanemizde
19.02.2014 12:54

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Prof.Dr.Abdülkadir Karahan Kütüphanesi ve Müzesinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili, Karahan Uslu'yu kütüphane girişinde Özel İdare genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu,Kütüphane Müdürü Eyyüp Azlal, Uğur dersanesi Kurucu Müdürü M.Emin Karahan, İnşaat ve Yatırım Müdürü Salih Elmas ve diğer yetkililer karşıladı.

Milletvekili Karahan kütüphane ziyaretinde şunları söyledi: 1992 yılında Klasik Türk Edebiyatı Duayeni Prof. Dr. Abdulkadir Karahan yani merhum babam, memleketi Şanlıurfa'ya şu anda içinde bulunduğumuz Sosyal Bilimler Kütüphanesini yaptırmıştı. O günden bu yana binler öğrenci ve araştırmacıya hizmet veren bir kütüphanedir. ve ister istemez yıllar içinde bazı ihtiyaçları hasıl bulunmakta. Bu nedenle İl Özel idaresi ile yaptığımız görüşmelerde kütüphanenin acil ihtiyaçlarını tespit edip bunları gidermeye çalıştık. Kütüphanemiz için İstanbul ve Ankara'daki kütüphane hizmetleri nasıl yapılıyorsa biz de bunu yapacağız, dedi. Kütüphane Müdürü Eyyüp Azlal ise kütüphanemizde yıllar içinde okuyucu ve araştırmacı sayısının giderek arttığını buna mukabil kütüphanenin fiziksel yapısının artık ihtiyaç vermediğini, bu çevrede yeni kütüphanelerin de yapılması gerektiğini dile getirdi. Mesela geçen yıl içerisinde kütüphaneye 13.700 araştırmacı ve okuyucu  geldiğini dile getirdi. 

  © Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Kütüphanesi 2012 | Adres: Prof. Dr. Abdulkadir Karahan Caddesi Vali Konağı Karşısı Yenişehir / Şanlıurfa | PFX: +90 414 314 07 00