Kütüphanemiz Hakında Eddessa TV de yapılan Haber
10.08.2015 10:17

Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Şanlıurfa’da, öğrenciler serin ortamda ders çalışmak için kütüphanelerin yolunu tutuyor.

Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Şanlıurfa’da, öğrenciler serin ortamda ders çalışmak için kütüphanelerin yolunu tutuyor. Kütüphaneye sadece öğrenciler değil, akademisyenler de geliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstüne çıkması üzerine Şanlıurfa’da bunaltıcı sıcaklar yaşanıyor. Hal böyle olunca öğrenciler de serin ortamda ders çalışmak istiyor. Bu durumda kütüphaneler alternatif oluşturuyor. Yaz olması sebebiyle kimisi tatil, kimisi başka yerlerde vakit geçirirken, Şanlıurfa’da ise öğrenci ve akademisyenler kütüphanelerde vakit geçiriyor. 

 

Prof. Dr. Abdulkadir Karahan kütüphanesi bu anlamda ders çalışmak için elverişli olunca öğrencilerin de büyük ilgisini çekiyor. Kütüphane müdürü Eyyüp Azlal, öğrenci ve akademisyenlere serin bir ortam oluşturduklarını ve öğrencilerin bu durumdan memnun olduğunu ifade etti. Sınava hazırlananlar kütüphaneyi tercih etme sebebi olarak sessiz ve serin olmasını gerekçe gösteriyor. 

Haber:Ali ÇETİNKAYA-Rıdvan ORTAKAYA
Edessa TV Haber Merkezi
 
VİDEO için link


 © Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Kütüphanesi 2012 | Adres: Prof. Dr. Abdulkadir Karahan Caddesi Vali Konağı Karşısı Yenişehir / Şanlıurfa | PFX: +90 414 314 07 00